Kezdőlap arrow Hírek, események arrow Kovács Ödön professzor előadása
Kovács Ödön professzor előadása PDF Nyomtatás E-mail

2009 november 20-án iskolánk vendége volt a magyarországi Kovács Ödön professzor úr, aki rendkívül érdekes előadást tartott a líceumos tagozat részére. Előadásának központi témája Garri Kasparov és a sakkszámítógépek voltak.

Kasparov 1985-ben lett sakkvilágbajnok és máig ő az, aki legfiatalabb korában nyerte el ezt a címet. Ő az első sakkvilágbajnok, aki hivatalos páros mérkőzésen vereséget szenvedett egy számítógéptől, 1997-ben.

Vendégünk az előadás végén egy antivírus programmal, és folyóíratokkal ajándékozta meg iskolánkat. Hálásan köszönetünket fejezzük ki ezúton is, és köszönjük, hogy jelenlétével megtisztelt bennünket.

Képes beszámoló IDE kattintva tekinthető meg.

 

 
< Előző   Következő >